zpaplublin.pl

W tym roku premierowy dzień najnowszej konsoli PlayStation5

W tym roku premierowy dzień najnowszej konsoli PlayStation5

21.09.2020, 08:25

Jeszcze w 2019 roku zapowiedziano, że w bliskiej przyszłości japońska firma Sony ukaże graczom swoje świeże dzieło - PlayStation 5. Na chwilę obecną wśród graczy w dalszym ciągu propagowana okazuje się ostatnia konsola i nie wygląda na to, aby zaciekawienie nią miało się zmniejszyć. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli nowszej generacji, a klienci z niecierpliwością jej oczekują.

Świeże technologie w PS5

Japońska marka Sony nie raz udowadniała, że jest innowatorem wśród innych firm tego typu oraz może zdziwić fanów. PS4 postawiła dosyć wysoko poprzeczkę innym firmom na rynku - to wszystko dzięki totalnie nowatorskiej jakości, której nigdy nie zaproponowała inna firma. Grafika, wysoce czułe DualShocki, gierki najnowszej generacji - klienci rzecz jasna docenili tego typu wszystkie elementy i dzięki temu na chwilę obecną PlayStation 4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Jednak na starcie ukazały się różnego rodzaju problemy - Japończycy chcieli przekroczyć wszelakie technologiczne granice (co w rezultacie wyszło), jednak premiera i wcześniejsze prezentacje PlayStation 4 zrodziły mieszane odczucia. Fanom, obeznanym z rewolucyjną konsolą PS3, nie w 100 procentach odpowiadały na przykład pady, albowiem na początku wydawały się niezwykle nieforemne. W ostatniej wersji kontrolery dostały zasadniczo alternatywną formę, lecz kłopotem zostawał inicjalny model PS4. Konsola miała kłopoty z grzaniem się, urządzenie było w stanie także samo resetować się.

Jednakże po czasie oraz poprawach wprowadzanych na bieżąco, było jasne, że jednak Sony idzie w dobrą stronę, a sama konsola do gier przybiera miano bestsellera. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które sporo fanów naprawdę ciepło wspomina.

A czy PS5 okaże się takim samym sukcesem?

Na pewno niejeden człowiek czy fan technologicznych ciekawostek niecierpliwie oczekuje ukazania się najnowszej konsoli. Sony zapowiedziało, że gierki poznane na PlayStation 4 ruszą na najnowszej konsoli (jednak nie będzie to działało na odwrót, co wielu fanom się nie spodobało). Słychać na tę chwilę pierwsze wiadomości o kłopotach z zamówieniami przedpremierowymi - ponoć japońska firma nie nadąża z produkowaniem, choć nie wiadomo, czy nie są to aby tylko złośliwe pomówienia. W necie wyskakują się następne wieści również o tym, iż PlayStation5 może mieć teoretycznie problemy z jakością 4k. Mimo wszystko i w tym przypadku nie wiadomo, jaka będzie prawda. Wszystkiego dowiemy się w dniu premiery, czyli 19 listopada roku 2020.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij