zpaplublin.pl

Bardzo dobry pojedynek w niedzielę wieczorem w rozgrywkach francuskich zagrali piłkarze Paris Saint Germain! Na obiektach we Francji było bardzo ekscytująco i padło sporo bramek w weekend!

Bardzo dobry pojedynek w niedzielę wieczorem w rozgrywkach francuskich zagrali piłkarze Paris Saint Germain! Na obiektach we Francji było bardzo ekscytująco i padło sporo bramek w weekend!

24.01.2022, 12:24

Od wielu lat ekstraklasa francuska była uważana przez ekspertów piłkarskich za rozgrywki z nieco innej półki. Zazwyczaj był tam deficyt mocnych drużyn, które zdołałyby do końca toczyć boje w pucharach europejskich. W minionej dekadzie jednak do klubu ze stolicy wszedł świeży szef, który zapoczątkował nowy rozdział dla tego zespołu oraz całej ekstraklasy francuskiej. Od tej chwili ekstraklasa francuska stała się znacznie bardziej doceniana i piłkarze chętniej zgadzali się na transakcje do zespołów francuskich. W tym artykule mamy w planach skupić się na tym, co dzisiaj odbywa się w Ligue 1. W tym momencie najpotężniejszym zespołem we francuskiej Ligue 1 jest PSG, które po raz kolejny bez większych komplikacji idzie ku mistrzowskiemu tytułowi i ciężko temu zaprzeczyć. Na ten moment wydaje się, że nie ma we francuskich rozgrywkach klubu, który dałby radę ukrócić hegemonię Paryżan.

Prowadzona przez szkoleniowca Mauricio Pochettino drużyna w niedzielę triumfowała nad Reims wynikiem cztery do zera. Piłkarze PSG w taki sposób mieli w stanie dopisać do własnego dorobku kolejne niezwykle kluczowe w kontekście rywalizacji o krajowe mistrzostwo 3 punkty. Swoje pierwsze trafienie dla Paryżan podczas tego spotkania zdobył Ramos, który podczas letniego okienka transferowego pozyskany został z Realu Madryt i na pewno warto wziąć to pod uwagę. Na pewno najbardziej emocjonujące starcie rozegrało się między Bordeaux oraz RC Stresbourg. W aktualnym sezonie klub gości walczy o występ w europejskich pucharach, jednak w tym spotkaniu musieli pogodzić się z porażką. Rezultatem 4:3 zwyciężyli zawodnicy Girondins Bordeaux, co bez najmniejszych wątpliwości podobać się mogło piłkarskim kibicom, którzy zasiadali na obiekcie tego dnia. Pojedynek na rezerwowej ławce przesiedział z kolei Majecki Radosław, którego AS Monaco było gorsze od Montpellier i przegrało rezultatem dwa do trzech. Należy podkreślić, że była to niesamowicie ekscytująca kolejka francuskiej ligi.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij