zpaplublin.pl

Drużyna Polski poznała już przeciwnika w rywalizacji o kwalifikację do światowych mistrzostw! Zawodnicy polscy będą toczyć bój z rosyjską reprezentacją narodową w półfinałowej rywalizacji baraży!

Drużyna Polski poznała już przeciwnika w rywalizacji o kwalifikację do światowych mistrzostw! Zawodnicy polscy będą toczyć bój z rosyjską reprezentacją narodową w półfinałowej rywalizacji baraży!

29.11.2021, 13:27

Nie ma wątpliwości co do tego, iż końcówka zmagań kwalifikacyjnych do mundialu w wykonaniu polskiej narodowej kadry była naprawdę słaba. W końcowym rozrachunku reprezentanci Polski byli w stanie zagwarantować sobie występ w barażowych zmaganiach, jednakże z za dużą nonszalancją przystąpili do pojedynku z węgierskim zespołem narodowym. Przegraliśmy i z tego powodu nie mogliśmy być uprzywilejowani przy losowaniu pojedynków barażowych. Jednak mamy dużo szczęścia i udało nam się trafić na względnie łatwą ścieżkę barażową. Drużyna narodowa Rosji, która na poprzednich światowych mistrzostwach zdołała dotrzeć do 1/4 finału ma być Pierwszym rywalem zawodników polskich. Dla podopiecznych trenera Czerczesowa był to bez żadnych wątpliwości fantastyczny wynik, jednak po mundialu ich dyspozycja nie prezentowała się na tyle dobrze. I chociażby dlatego możemy żywić nadzieję na to, iż zdołamy ugrać promocję do meczu finałowego barażowego turnieju o miejsce na mundialu w Katarze.

Na szkoleniowca piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousę chwilę przed rozlosowaniem oponentów barażowych spadła ogromna fala krytyki za wyjściowy skład, który zadecydował grać w pojedynku z kadrą narodową Węgier. Sporo dziennikarzy rozmawiało nad tym, żeby sięgnąć po kompletnie nowego trenera przed najważniejszymi spotkaniami. Pomimo to Sousa zachował swoje stanowisko i trzeba uświadomić sobie, że miał podczas rozlosowania bardzo dużo szczęścia. Zdołaliśmy uniknąć chociażby niezwykle trudnej walki z drużyną narodową Włoch, czyli obecnymi czempionami Starego Kontynentu. Jeśli uda się nam pokonać rosyjską kadrę narodową to w finałowym spotkaniu rywalizować będziemy na Narodowym w Warszawie ze zwycięzcą starcia między narodową reprezentacją Czech, a kadrą Szwecji. Nie jest tajemnicą, iż spotkanie z graczami ze Szwecji byłoby perfekcyjną możliwością na rewanż za klęskę rezultatem 2:3 podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Trzeba na uwadze mieć to, że spotkanie z narodową kadrą Rosji nie będzie dla polskich graczy zbyt łatwe. Drużyna narodowa Polski musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności futbolowych jeśli chcemy dalej marzyć o zakwalifikowaniu się na światowe mistrzostwa w Katarze.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij