zpaplublin.pl

FC Barcelona pokonuje Real z Madrytu i zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

17.01.2023, 15:17

Bez wątpienia na przestrzeni lat formuła zorganizowania starcia o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła. Sympatycy piłki nożnej z Hiszpanii czuć mogą swego rodzaju zawód, ponieważ pojedynki o Superpuchar Hiszpanii zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w turnieju o ten puchar bój toczą 4 zespoły, a triumfatorzy par półfinałowych spotykają się ze sobą w meczu finałowym. W obecnym sezonie w finałowym spotkaniu przeciw sobie stanęły zespoły Realu Madryt a także Dumy Katalonii. Piłkarscy sympatycy z całego świata mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. Trzeba również mieć na uwadze fakt, że w pierwszym składzie drużyny Barcelony gra kapitan kadry narodowej Polski, a więc Robert Lewandowski.

Polski piłkarz miał więc szansę na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Dumy Katalonii. Mnóstwo ekspertów futbolowych zaznaczało przed tym spotkaniem, głównym faworytem do wygranej jest Real z Madrytu. Obecnie panujący mistrz hiszpańskiej ligi oraz zwycięzca poprzedniej edycji Champions League to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałów, i właśnie z tego powodu wielkim zaskoczeniem byłby każdy inny rezultat niż ich triumf. Od pierwszych minut finałowego pojedynku zdecydowaną przewagę miała drużyna Barcelony. Piłkarze doskonale rozumieli się na murawie i bez problemu przygotowywali następne akcje w pobliżu pola karnego rywala. W tym spotkaniu pierwsza bramka została strzelona przez piłkarzy Barcelony, a jej strzelcem był Gavi, który wykończył fenomenalne dogranie od Lewandowskiego. Przed końcem pierwszych 45. minut do siatki trafił kapitan polskiej piłkarskiej reprezentacji, któremu świetnym dograniem popisał się Gavi. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 2 do 0 dla Barcy, a piłkarze Realu Madryt prezentowali się strasznie na tle rywala. W drugiej części obraz meczu się nie zmienił, a 20 minut przed końcem Barcelona strzeliła trzecią bramkę. Real zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a jej zdobywcą był Karim Benzema. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Barcelony, która w ten sposób zdobyła Superpuchar Hiszpanii.