zpaplublin.pl

Narodowa drużyna Chorwacji zagra w półfinale - o rezultacie zadecydowały jedenastki Chorwacja wystąpi w półfinale - zdecydowały rzuty karne!

Narodowa drużyna Chorwacji zagra w półfinale - o rezultacie zadecydowały jedenastki Chorwacja wystąpi w półfinale - zdecydowały rzuty karne!

13.12.2022, 11:54

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa małymi krokami zbliżają się do zakończenia. Ćwierćfinałowe mecze, których zwycięzcy wystąpią w półfinale mundialu odbywały się w poprzedni weekend. Naprawdę sporo piłkarskich fanów już musiało się pogodzić z tym, że ich reprezentacja pożegnała się z szansami na zgarnięcie mistrzowskiego tytułu. Jednak pozostaje oglądać turniej do ostatniej minuty i oczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia oraz ekscytować się ekscytującymi bramkami. Nie podlega wątpliwości fakt, iż reprezentacja Brazylii była jednym z faworytów do zdobycia pucharu świata. Mogło się wydawać, iż po triumfie z zespołem narodowym Korei Południowej wszystko zmierza w dobrym kierunku, jednak wówczas przyszedł czas spotkania z drużyną Chorwacji. Piłkarze zespołu narodowego Chorwacji postawili naprawdę ciężkie warunki dla narodowego zespołu Brazylii w trakcie tego pojedynku.

Drużyna narodowa Brazylii od samego początku pojedynku miała kłopot z wykończeniem ofensywnej akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaci doskonale grali w defensywie, jednak czasami potrafili postraszyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Arbiter meczu nie miał wyboru i po czasie regulaminowym był zmuszony zaprosić graczy obu drużyn na dodatkowy czas gry. Kibice piłkarscy obecni na obiekcie byli zadowoleni z przebiegu spotkania. Drużyna narodowa Brazylii za sprawą gola Neymara na sam koniec pierwszej części wysunęła się na prowadzenie. Wówczas można było odnieść wrażenie, iż już jest pozamiatane i Brazylijczycy mogą rezerwować bilety na półfinałowy mecz. Jednak na cztery minuty przed zakończeniem dogrywki do bramki trafili zawodnicy reprezentacji Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do karnych. Kadra Chorwacji posiada bardzo duże doświadczenie w strzelaniu karnych i w tym przypadku było to doskonale widoczne. Graczom Brazylii brakowało precyzji podczas strzelania karnych, dzięki czemu bramkarz drużyny Chorwacji bez żadnego problemu dwa obronił. Z kolei drużyna Chorwacji nie pomyliła się ani razu i w taki sposób zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Oponentem drużyny Chorwacji będzie bardzo mocna narodowa reprezentacja Argentyny, która w 1/4 finału pokonała także po serii karnych drużynę narodową Holandii.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij