zpaplublin.pl

Przełomowe widowisko - igrzyska w piłce nożnej

Przełomowe widowisko - igrzyska w piłce nożnej

15.11.2022, 15:17

Dużymi krokami nadciągają rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większa grupa płci męskiej z zachwytem odlicza przyszłe dni. W sieci internetowej pojawia się bardzo dużo wypowiedzi dotyczących tego, która drużyna wygra igrzyska sportowe, a która ma na to słabe prawdopodobieństwo. Docinek wobec przeróżnych gwiazd piłki nożnej także nie braknie. Czy znakomite historyczne wydarzenie da wielbicielom piłki nożnej godne pamięci emocje?

Rewelacyjność mistrzostw świata w piłce nożnej

Pomimo olbrzymiej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do obecnej chwili miały miejsce, aktualne mistrzostwa będą niezwykle wyjątkowe. Pierwszy raz w historii, potyczki sportowe miejsce będą miały na obszarze Bliskiego Wschodu, oraz po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora roku również okazuje się nietypowa, z uwagi na fakt iż mundial odbędzie się podczas jesieni. Jest to również finalny koncept mistrzostw świata, gdzie aktywny udział będą brać zaledwie 32 reprezentacje, albowiem na następnym tego typu turnieju, liczba reprezentacji zmaksymalizowana zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Kąśliwe opinie piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące mistrzostwa świata są nieco bardziej dyskusyjne od swych poprzednich wersji. Występują przekonania, iż wybór terytorium, w którym rozgrywki mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskiej społeczności widać gołym okiem dużej wielkości wzburzenie. Dookoła mistrzostw na okrągło włóczyło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w trakcie budowania stadionów i całego zaplecza, zginęła bardzo duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie ostudziło olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego historycznego turnieju dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja podniesie w górę złote trofeum?

Mimo ogromnej niechęci aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, stawiając na przeróżne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij