zpaplublin.pl

Zwycięstwo Lewisa Hamiltona i fantastyczne doznania w trakcie GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie w Abu Dhabi będziemy znali zdobywcę mistrzostwa świata Formuły 1!

Zwycięstwo Lewisa Hamiltona i fantastyczne doznania w trakcie GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie w Abu Dhabi będziemy znali zdobywcę mistrzostwa świata Formuły 1!

07.12.2021, 12:52

Pozostał już tylko jeden wyścig do rozstrzygnięcia w tej chwili trwającego sezonu Formuły 1, a fani tej dyscypliny w dalszym ciągu nie dostali odpowiedzi na najbardziej istotne zagadnienie. W wyścigach w F1 od lat nie było takiej sytuacji, żeby zwycięzce mistrzostw świata wyłonić dopiero po zakończeniu finałowego wyścigu sezonu. Patrząc na to pod tym względem sezon obecny jest na pewno rewelacyjny. Trzeba wziąć pod uwagę to, iż w aktualnym sezonie wyłącznie dwójka zawodników się liczyło w trakcie walki o mistrzowski tytuł. Mowa tu oczywiście o Lewisie Hamiltonie z zespołu Mercedesa AMG oraz Verstappenie ze stajni Red Bull Racing. W obecnie trwającym sezonie wciąż panujący czempion doczekał się przeciwnika, który potrafi równać się z nim. Wciąż panujący mistrz świata podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej miał możliwość, aby zrównać się punktami z holenderskim kierowcom i rzeczywiście ta misja mu się udała. O wygraniu mistrzowskiego tytułu dzięki wynikom ostatniego wyścigu zadecyduje ostatni pojedynek dobiegającego ku końcowi sezonu.

Bez żadnych wątpliwości dyspozycja wspomnianych wyżej zawodników na przestrzeni całego sezonu była fenomenalna. Dwaj kierowcy od pierwszego wyścigu zdecydowanie odjechali pozostałym kierowcom i udowodnili im, kto naprawdę liczy się w batalii o tytuł mistrza świata F1. Pozostali zawodnicy mieli możliwość jedynie dyskutować o tym który z nich finalnie zdobędzie tytuł mistrza świata F1 a także podziwiać ich rywalizację o triumfy w kolejnych wyścigach. W tym miejscu warto mieć świadomość faktu, iż w trakcie tego sezonu dużo było niezwykłych emocji i naprawdę często dochodziło do incydentów pomiędzy tymi dwoma fenomenalnymi zawodnikami. Mimo bardzo dużych emocji obaj kierowcy darzą się wielkim szacunkiem i zwracają uwagę na to, iż w ostatnim wyścigu sezonu wygra najlepszy kierowca. Dla każdego sympatyka F1 fakt, iż pojedynek o tytuł mistrza świata Formuły 1 rozwikła się dopiero podczas wyścigu w Abu Dhabi jest bez żadnych wątpliwości niezwykły. Bez wątpienia ostatni wyścig w tym sezonie F1 dostarczyć nam może mnóstwo emocji. Na finalne rozstrzygnięcie między tymi dwoma świetnymi kierowcami pozostaje nam więc jedynie oczekiwać.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij